Radyo Frekanslı Tanıma

Radyo Frekanslı Tanıma (Radio Frequency Identification-RFID) teknolojisi, canlı ve cansız her türlü nesnenin dokunmadan belirli bir mesafeden tanınmasında ve izlenmesinde kullanılır.

RFID teknolojileri giderek artan büyük bir oranda dünya genelinde ve ülkemizde yaygınlaşmakta ve birçok sektörde kullanılmaktadır. Otomotiv, akaryakıt, lojistik, perakendecilik, tarım, sağlık, ilaç, tekstil, finans, bankacılık, enerji, kamu, üretim, Güvenlik, turizm gibi birçok sektörde geniş uygulama alanlarında aktif ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

RFID teknolojiler operasyonel maliyetleri oldukça azaltmakta, iş akışlarını hızlandırmakta, verimliliği ve karlılığı artırmaktadır.

RFID teknolojisi 4 temel bileşenden oluşur:

1- RFID Etiket (çip ve anten’den oluşur)

2- RFID Yazıcı

3- RFID Okuyucu

4- Programlama Aracı

Firmamızın küresel ölçekte büyüme hedefinde özgün ürün ve teknoloji geliştirme kararlılığı yatar. Bu kararlılık ile RFID alanında birçok projeye imza attık. Bu projelerin her biri müşterinin istekleri doğrultusunda geliştirilebilen, şekillendirilebilen yazılımlardır. Detaylı bilgi almak ve çözümlerimizi incelemek için irtibata geçiniz.