Sıcaklık Takip Sistemi

Sıcaklık takip sistemleri birçok uygulamada kaliteyi arttıran en önemli unsurlardan birisidir. Bu kaliteyi arttıran unsur zaman içerisinde yasal bir yükümlülük olarakta karşımıza çıkacaktır.

Erbul Sıcaklık Takip Sistemi ile çeşitli niceliklerin takip problemlerine ekonomik ve kararlı çözümler üretiyoruz. Çözümlerimizi oluştururken farklı uygulamaların yöntemlerini göz önünde bulunduruyor ve tasarımlarımıza yansıtıyoruz. Bu nedenle onlarca farklı sektörün sıcaklık takip problemine çözüm üretebiliyoruz.

Erbul Sıcaklık Takip Sistemi terminal, sensör ve yazılım olmak üzere üç modulden oluşmaktadır.

Sensör; Bulunduğu ortamın sıcaklık değer bilgisi algılaması için kullanılır. Sensör RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi ile kablosuz olarak bağlı olduğu terminale bu sıcaklık değer bilgisini aktarır.

Yazılım; Web tabanlı bir uygulama üzerinden terminal ve sensörleri gelen verileri takip edilebilecek ve cihaz konfigurasyonları yapılır. Ayrıca anlık ve arşiv sıcaklık verilerini görmesine olanak tanır.

Terminal - Kendisine bağlı bulunan sensörlerden gelen verileri toplamak için kullanılır. Terminal bu verileri geldiği kaynaklara göre işledikten sonra merkezi yazılıma kablosuz olarak GSM veya Ethernet üzerinden gönderimini sağlar.

•SBT bandına uygun 433Mhz frekansında aktif okuyucu ve sensör kullanımı

• Aşı, antiserum ve ilaç gibi bileşenlerin bulunduğu dolapların sıcaklık takibi

• Referans sıcaklık değerleri dışına çıkıldığında alarm üretme ve ilgili yöneticileri SMS ile bilgilendirme

• Soğuk zinciri kırılmış bileşenlerin kullanılmasını önleme

• HBYS ve kurumsal uygulamalar ile entegrasyon